Nowy e-book poświęcony regulacjom w zakresie cen transferowych w 2017 r. – już dostępny

Małgorzata Gach        26 stycznia 2017        Komentarze (0)

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nowym e-bookiem dotyczącym zmian w cenach transferowych obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.

E-book znajduje się po lewej stronie bloga i mam nadzieję, że będzie dla Ciebie przydatny.

Generalnie jest to zbiór regulacji prawnych w zakresie cen transferowych obowiązujących od początku tego roku. Ww. e-book ma dać Ci przynajmniej wstępną orientację w temacie:

  • kto jest zobowiązany po zmianie przepisów do tworzenia dokumentacji podatkowej,
  • co ma być objęte po 1.01.2017 dokumentacją transakcji z podmiotami powiązanymi,
  • co się rozumie przez kryterium „istotności” i jak tę „istotność” się ustala,
  • jakie są rodzaje dokumentacji podatkowej i co ta dokumentacja na każdym jej poziomie powinna w ogólnych zarysach obejmować.

Wiem, że nikt w styczniu nie myśli co będzie w marcu następnego roku ale jak już wskazywałam w przyszłym roku nie będzie już tak dobrze jak teraz. Była o tym mowa we wpisie pt. „5 najważniejszych zmian w cenach transferowych od 2017”.

Jeśli bowiem będziesz podmiotem zobligowanym do sporządzenia dokumentacji podatkowej transakcji z podmiotami powiązanymi – to jednocześnie zgodnie z nowymi przepisami powinieneś złożyć do urzędu skarbowego oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji podatkowej.

Termin na złożenie takiego oświadczenia to dzień upływu terminu określonego dla złożenia rocznego zeznania podatkowego. Jeśli zatem jesteś podmiotem którego rok podatkowy to rok kalendarzowy – oświadczenie takie powinieneś złożyć do 31 marca 2018 r.

O tym powinieneś pamiętać, ponieważ do końca 2016 r. żadnych takich obostrzeń nie było i podatnik żadnych oświadczeń nie musiał składać.

Życzę zatem miłej i owocnej lektury e-booka 🙂

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: