Dłuższy termin na dokumentację podatkową

Małgorzata Gach        20 marca 2018        Komentarze (0)

Zgodnie z ostatnimi informacjami w Dzienniku Ustaw z dnia 15 marca opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Finansów z 14 marca 2018 r. w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków z zakresu dokumentacji podatkowej (Dz. U. poz. 555).  Rozporządzenie to wprowadza dłuższy termin na dokumentację podatkową za rok 2017 i 2018.

Wydłużone terminy

Dokładniej na podstawie ww. Rozporządzenia do końca 9-tego miejsca po zakończeniu roku podatkowego wydłużono terminy do:

  • sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 25a ust. 1 ustawy o PIT oraz art. 9a ust. 1 ustawy o CIT,
  • złożenia urzędowi skarbowemu oświadczenia, o sporządzeniu dokumentacji w sprawie cen transferowych (art. 25a ust. 7 ustawy o PIT i art. 9a ust. 7 ustawy o CIT);
  • dołączenia do zeznania podatkowego za rok podatkowy uproszczonego sprawozdania CIT-TP i PIT-TP (art. 45 ust. 9 ustawy o PIT i art. 27 ust. 5 ustawy o CIT.

Jak wynika z par. 3 ww. Rozporządzenia – przedłużenie powyższe stosuje się do terminów jakie upływają w roku 2018 lub w 2019 r.

Pozostaje oczekiwać na zapowiadane przez Ministerstwo uproszczenie w regulacjach dotyczących cen transferowych. Jest to druga z obietnic jakie pojawiły się w ostatnim komunikacie Ministerstwa Finansów.  

***
Masz pytania związane z tematem artykułu, bądź potrzebujesz indywidualnej pomocy?
Napisz do mnie na adres m.gach@gm-legal.pl

***
Artykuł był dla Ciebie przydatny? Podziel się i udostępnij go innym za pomocą poniższych przycisków:

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: