Nowe rozporządzenia w sprawie informacji zawartych w dokumentacji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz od osób fizycznych

Małgorzata Gach        23 września 2017        Komentarze (0)

Informacyjnie, po bardzo długim procesie legislacyjnym w Dzienniku Ustaw zostały opublikowane dwa bardzo istotne rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów tj.

Oba rozporządzenia w sprawie informacji zawartych w dokumentacji podatkowej zostały wydane w wykonaniu upoważnienia ustawowego. Ich celem ma być określenie szczegółowego zakresu informacji zawartych w dokumentacji podatkowej transakcji z podmiotami powiązanymi, w celu ułatwienia podatnikom sporządzenia poprawnej dokumentacji podatkowej, uwzględniając wytyczne OECD w zakresie cen transferowych dla przedsiębiorstw wielonarodowych i administracji podatkowych.

Ww. rozporządzenia w sprawie informacji zawartych w dokumentacji podatkowej różnią się od dotychczasowych projektów w tym zakresie – procedowanych od kilkudziesięciu miesięcy – konieczna będzie zatem ich szczegółowa analiza, oraz dostosowanie dokumentacji podatkowej już sporządzonej do ich treści.

Zatem jeśli Twoja firma musi tworzyć dokumentację transakcji z podmiotami powiązanymi musisz się z tymi rozporządzeniami zapoznać.

Zapraszam do kontaktu w celu przekonsultowania zapisów ww. rozporządzeń w sprawie informacji zawartych w dokumentacji podatkowej.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: